Gres – innowacyjne oblicze Twojego domu 

W dzisiejszych czasach tak bardzo liczy się dla Nas miejsce, w którym żyjemy. Komfort to jedna z podstawowych wartości, którą sobie cenimy. Planujesz niebawem zmienić coś w swoim otoczeniu? Chciałbyś, by Ty i Twoi domownicy posiadali przestrzeń, w której będą czuć się wyjątkowo i nade wszystko – do której będzie się chciało wracać po męczącym dniu w pracy czy szkole. Planujesz wyłożyć swoją podłogę płytkami, jednak marzysz o czymś niestandardowym. Masz dość codziennie mijanych pomieszczeń i budynków u rodziny oraz sąsiadów, które wyglądają dosłownie identycznie, jakby co najmniej były ich wspólnym projektem? 

Poznaj trochę bliżej płytki gresowe. Są one rodzajem płytek ceramicznych. Gres podłogowy wytwarza się z kamionki szlachetnej – czyli mieszaniny gliny, amotu i minerałów, a w późniejszych etapach wypala się go w bardzo wysokiej temperaturze.  

Zapytasz ‘’Jakie są jego zalety?’’. Moglibyśmy wymieniać w nieskończoność, jednak aby Cię nie zanudzić, przedstawię te dla Ciebie najważniejsze. Po pierwsze przez to, że wypalany jest w ogromnej ilości stopni, uzyskuje on niezwykłą odporność na ścieranie oraz staje się bardzo twardy, przez co możesz bez obaw wyłożyć Nim swoją posadzkę, nie martwiąc się, że za kilka lat będziesz musiał go ściągać i wymieniać na coś nowego.

W związku z tym spokojnie możesz go nabyć także i do pomieszczeń często i intensywnie użytkowanych, takich jak łazienka czy kuchnia. Kolejną pozytywną cechą gresu podłogowego jest to, że jest materiałem nisko nasiąkliwym, wobec tego bez problemu możesz go ułożyć pod prysznicem, w pobliżu umywalki, pralki bądź zlewozmywaka, ponieważ woda nie ma żadnego wpływu na jego wygląd i pozostanie on w nienaruszonym stanie. Dzisiaj powszechnie znany jest również gres o właściwościach mrozoodpornych, wobec tego świetnie sprawdzi się na balkon, taras czy też gdybyś chciał przyozdobić Nim jakieś pomieszczenie gospodarcze obok domu. Więcej znajdziesz na: https://plusoutlet.pl/. 

  Czy system SAP jest najlepszym rozwiązaniem dla firm?

Nawet wówczas, gdy jesteś fanem drewna i chcesz zrezygnować z płytek właśnie na jego rzecz, nie jest to konieczne. Technologia poszła do przodu i powstało również coś takiego, jak płytki gresowe drewnopodobne, które niesamowicie odzwierciedlają drewno, wobec tego każdy jego ulubieniec znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego, znane są różne wykończenia płytek: od matowych, poprzez satynowe, aż do mocno błyszczących się. Przy czym nie może umknąć Naszej uwadze fakt, że nie każde wykończenie jest proste

w pielęgnacji i długotrwałym utrzymaniu w idealnym stanie. Przykładowo gres polerowany musimy od czasu do czasu zabezpieczać – specjalnymi środkami przed szkodliwym działaniem różnych czynników. Dla osób niekoniecznie lubiących dbać o porządek i zwyczajnie nie mających na to czasu, zaleca się zakup gresu szkliwionego, który nie wymaga tak częstego czyszczenia, nie nasiąka wilgocią i nie wykazuje negatywnych skutków po kontakcie

z środkami chemicznymi.