Skup i sprzedaż palet Poznań

Jest powszechnie wiadomo, że Poznań jest jednym z piękniejszych miast Wielkopolski ( w końcu nie bez powodu jest miastem wojewódzkim ), ale co z przemysłem ? Poznań tutaj także wiedzie prym. Firmy bezustannie poszukują najkorzystniejszej oferty skupu oraz sprzedaży palet, niezbędnych do płynnego, szybkiego i bezproblemowego przebiegu procesu transportowego, aby móc zaspokoić potrzeby klientów.

Już w 1993 roku powstała firma TEFRA, która im w tym pomaga, ponieważ posiada bardzo korzystne oferty. Jest to miejsce, gdzie można zakupić, a także sprzedać swoje palety, nawet te uszkodzone, ponieważ, firma zajmuje się także naprawą uszkodzonych palet przemysłowych i jednorazowych ,a to wszystko na terenie całego kraju. Są oni stanie przyjąć zlecenia na zupełnie nowe palety, co jest bardzo korzystne dla zwykłych osób fizycznych, ponieważ jak ogólnie wiadomo meble wykonane z palet zyskują na nowo popularność, z czego korzysta także duże grono architektów.

Jednak całą ofertę można znaleźć na ich stronie internetowej. Na pewno posłużą fachową pomocą przez swój wyszkolony personel, co potwierdzają bardzo wysokie oceny firmy.

Dzięki swoim Partnerom, na terenie Poznania znajdują się już 4 ich punkty skupu palet. Dodatkowym atutem jest to, iż są w stanie dojechać do każdego klienta z całego województwa Wielkopolskiego.

Palety

Czym jest w ogóle ta paleta ? Stosowane są jako nic innego jak sztywne podłoże do układania na nich opakowań i transportowania ich w dużej ilości. Konstrukcja pozwala na podnoszenie ich za pomocą wózków widłowych. Standaryzacja ich wymiarów pozwoliła na dostosowanie środków transportu, a także stref magazynowych. Najbardziej rozpowszechniona w Europie jest tak zwana „europaleta”, oznaczana z boku napisem „(EUR)”. Mówi się o niej, że jest „uniwersalna” ( jej wymiary to 1200mmx800mmx144mm). Możemy się spotkać także ze „skrzyniopaletami”, które mają również ściany i klapę zamykającą od góry oraz z ich izotermicznymi wersjami.

  Aranżacja sypialni, jako miejsca do odpoczynku

Inną powszechną paletą, jest tzw. „przemysłówka”, która dzięki zwiększonym wymiarom (1200mmx1000mmx144mm ) jest w stanie pomieścić większą liczbę opakowań. Duża ładowność pozwala na transport oraz składowanie ciężkich towarów bez jakiegokolwiek ryzyka, dlatego właśnie wiele firm korzysta z tego rozwiązania, w szczególności, gdy preferuje ona przewóz rożnymi gałęziami transportu.

Za ciekawostkę można uznać to, że każdą paletę można naprawić i nadal będzie ona dobra do użytku. Kolejną ciekawostką jest to, że Palety drewniane często zastępowane są przez palety plastikowe., które są dużo trwalsze i łatwo można poddać je recyklingu, a także mają stałą wagę. Są one trwalsze, nadają się do recyklingu. Ich żywotność szacuje się na ok 10 lat, do 15, w zależności od jej używalności.