Czy system SAP jest najlepszym rozwiązaniem dla firm?

Trudno wyobrazić sobie w obecnych czasach sprawne funkcjonowanie dużych firm bez specjalnych systemów informatycznych pozwalających w wygodny sposób zarządzać ich zasobami. Do najczęściej wykorzystywanych rozwiązań tego typu należą narzędzia ERP oferowane przez trzech producentów – Oracle, Microsoft oraz SAP. Przedsiębiorcy planujący wprowadzenie nowoczesnych udogodnień do swojej firmy powinni porównać każdą z oferowanych propozycji i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Duże firmy chętnie korzystają z systemów dostarczanych przez Microsoft, który znany jest m.in. ze specjalnego oprogramowania dla biur. Warto jednak wiedzieć, że powstają one w oparciu o dość popularny jeżyk JAVA, co niesie istotne zagrożenie ataków ze strony cyberprzestępców. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, SAP System wypada lepiej – tego typu rozwiązania pisane są w języku ABAP, który jest mniej znany, a tym samym zapewniać może lepszą ochronę danych.

System SAP ma również tę istotną zaletę, że charakteryzuje się on modułowością. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba, oprogramowanie można rozszerzać i uzupełnić o kolejne elementy bez konieczności tworzenia całego systemu na nowo. W systemach proponowanych przez Oracle każdy z modułów kupowany jest od innego producenta, co powoduje trudności w integracji poszczególnych elementów.

Oczywiście, aby wybrany system spełniał swoje zadanie, należy wybrać odpowiedniego partnera SAP, który będzie w stanie dostarczyć rozwiązania szyte na miarę konkretnych potrzeb.

  System SAP nie tylko dla dużych przedsiębiorstw