Jak urządzić biuro w salonie? – Poradnik

Jak urządzić biuro w salonie? – Poradnik

Coraz więcej osób pracuje zdalnie, w domu. Dlatego też ważne staje się odpowiednie zaprojektowanie biura w domu, by było ono funkcjonalne, ergonomiczne i przyjazne dla oka. Często brak miejsca w mieszkaniu sprawia, że biuro musi być urządzone w innym pomieszczeniu, niż dedykowane do tego. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest biuro w salonie. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka propozycji, jak je urządzić, by spełniało swoje zadanie i jednocześnie wpisywało się w estetykę całego salonu.

Propozycje urządzenia biura w salonie

1. Biuro w meblu

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest umieszczenie biura w meblu. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład przez umieszczenie biurka w szafce lub pod łóżkiem. Jednakże w przypadku biura w salonie najlepszym wyborem mogą okazać się meble modułowe. Dzięki nim można z łatwością zmienić aranżację, przemieszczając poszczególne moduły w zależności od potrzeb. Ważne, by wybrać meble o prostych kształtach i jasnych kolorach.

2. Biuro w niszy

Jeśli w salonie znajduje się nisza, to warto umieścić w niej biuro. Takie rozwiązanie pozwoli na wyraźne odseparowanie miejsca pracy od reszty pomieszczenia. Można tam wkomponować biurko i regały na dokumenty. Niszę można oświetlić dodatkowo, by lepiej się w niej pracowało. Pamiętajmy jednak, żeby meble były adekwatnej wielkości do niszy, w przeciwnym wypadku cały upór w planowaniu goes down the drain.

3. Biuro na półce

Jeśli nie mamy wiele miejsca w salonie, to warto rozważyć biuro na półce. Można to zrobić stosunkowo łatwo, umieszczając na regale kilka półek z kwiatami i akcesoriami dekoracyjnymi. Na jednej z półek umieszcza się biurko, na drugiej monitor, a na pozostałych półkach miejsce na dokumenty i inne potrzebne przedmioty. Dzięki temu biuro nie będzie rzucało się w oczy, a jednocześnie będzie funkcjonalne.

  Jak wyłączyć blokadę drzwi w pralce BEKO? | Praktyczne porady

4. Biuro na tle tapety

Jeśli chcemy, by biuro w salonie wyróżniało się bardziej, można je umiejscowić na ścianie z tapetą. Można tu zastosować tapetę w kolorze pastelowym lub z ciekawym, geometrycznym wzorem. Dodatkowo można postawić na blat biurka w tym samym kolorze, co tapeta. Dzięki temu biuro w salonie będzie jednym z głównych elementów dekoracyjnych.

FAQs

 • Czy biuro w salonie jest dobrym rozwiązaniem?
  Tak, biuro w salonie to jedno z bardziej funkcjonalnych rozwiązań w przypadku niewielkich mieszkań
 • Jakie meble wybrać do biura w salonie?
  Najlepiej zdecydować się na proste meble o jasnych kolorach. Dobrym wyborem są meble modułowe.
 • Czy biuro w niszy może być praktyczne?
  Tak, biuro w niszy pozwala na wyraźne oddzielenie miejsca pracy od reszty pomieszczenia i zwiększenie prywatności.
 • Jak urządzić biuro na półce?
  Wstawiając biurko na jednej z półek i rozmieszczając pozostałe półki w taki sposób, aby umożliwić przechowywanie potrzebnych przedmiotów.
 • Jak wyróżnić biuro w salonie?
  Można zastosować tapetę w kolorze pastelowym lub z ciekawym, geometrycznym wzorem i postawić blat biurka w tym samym kolorze. Dzięki temu biuro będzie jednym z głównych elementów dekoracyjnych.

Podsumowanie

Biuro w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie w przypadku osób pracujących zdalnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak odpowiednie doświetlenie, ergonomiczne krzesło i biurko oraz funkcjonalne miejsce przechowywania dokumentów. W przedstawionym artykule przedstawiliśmy kilka propozycji, jak urządzić biuro w salonie, by było funkcjonalne i estetyczne jednocześnie. Pamiętajmy, że odpowiednie zaprojektowanie miejsca pracy może wpłynąć na nasze samopoczucie i efektywność pracy.

© 2021 – Jak urządzić biuro w salonie? – Poradnik