Neonatolog w Poznaniu

Neonatolodzy zajmują się dziećmi do 6 miesiąca życia. W przypadku, gdy z maluchem dzieje się coś niepokojącego, to warto skorzystać z porady Neonatologa dziecięcego. W Poznaniu w gabinetach Neomedica jest specjalista, który przyjmuje najmniejszych pacjentów.

Na wizytę można umówić się za pośrednictwem odpowiedniego formularza. Znajdują się tam również informacje, jakie objawy u malucha powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty (należą do nich brak apetytu, wymioty, biegunki, zmiany skórne czy przedłużająca się żółtaczka i wiele innych).

Badania dla maluszka

W czasie wizyty neonatolog może wykonać szereg badań maluszkowi. Należą do nich USG przezciemiączkowe (głowy), które ma na celu sprawdzenie anatomii ośrodkowego układu nerwowego i przepływów krwi w tętnicach, do czasu zarośnięcia ciemienia przedniego. Innym badaniem maluszka jest USG serca noworodka (ECHO serca), które sprawdza, czy serce malucha rozwija się prawidłowo, i czy przewody tętnicze są drożne. Wyniki badań dostępne są na miejscu, w trakcie wizyty.

Neonatolog- Poznań

W Poznaniu jest stosunkowo niewielu lekarzy neonatologów, o tak wąskiej specjalizacji. W gabinetach Neomedica przyjmują tylko najlepsi. Poza opieką nad maluszkiem pomagają też rodzicom- np. w gabinetach Neomedica neonatolodzy prowadzą konsultacji laktacyjnych dla mam. Jest to też lekarz, który pomaga w diagnostyce i leczeniu wielu chorób, z którymi mogą zmagać się noworodki.

Comments are closed.